"Nic neřekl. Vstoupil přímo do místnosti, kde se pak střílelo, jako by přesně věděl, kam jde," prohlásil policista Charles Moffatt z okresu Allegheny pro agenturu Reuters. Podle něj jsou oběti střelby jen tři, i když se původně uvádělo pět mrtvých. Podle policie bylo v areálu fitness centra asi 60 až 70 lidí.

Dodal, že střelec byl členem sportovního klubu v Bridgeville a že měl jeho průkazku. Policie na místě činu našla nejméně dvě pistole a v pachatelově vaku objevila vzkaz. Co na něm bylo napsáno, ale Moffatt neprozradil.

Střílet začal muž v úterý kolem 20. hodiny tamního času (středa 02:00 SELČ). Než spustil palbu v místnosti, kde probíhal kurz latinskoamerických tancům, zhasnul.

Střelba účastníky kursu tance otřásla

Ashley Ogordowská vypověděla pro list Post-Gazette, že byla na hodině cvičení, když do budovy vstoupil zadním vchodem nějaký muž. Další ze svědkyň, viditelně otřesená Nicole, řekla rozhlasu WTAE, že v místnosti bylo asi třicet žen. „Viděla jsem muže středního věku, jak vstoupil do sálu. Měl velkou sportovní tašku.“

Šokované návštěvnice fitness centra, kde se střílelo.

Šokované návštěvnice fitness centra, kde se střílelo.

FOTO: Jason Cohn, Reuters

Debi Wozniaková citovala výpověď své sestry Joann Gazzamové, který se kursu účastnila: "Řekla mi, Debi, všechno jsem viděla, bože, všechno jsem viděla. Viděla jsem ho vytáhnout zbraně. Gazzamová sestře řekla, že muž zamířil do zadní části k činkám. Zde několik minut postával, pak vytáhl dvě střelné zbraně a začal pálit. Podle Gazzamové zůstali na zemi ležet čtyři mrtví včetně útočníka. Wozniaková hodinu tance nestihla.

Lauren Dooleyová, která byla v době útoku v tělocvičně, zaslechla asi 12 nebo 15 výstřelů. Podle svědků muž střílel opakovaně po dobu asi deseti sekund. Nakonec se zabil. Jeden z mála mužů v sále uvedl: „Viděl jsem ho, jak si ustřelil hlavu."

 

Richard Walker hrál basketbal vedle místnosti, z níž se ozvala střelba. Než se dal na útěk, slyšel asi 12 výstřelů, dalších několik zaslechl, když vybíhal ze sportovního klubu. Odvedl s sebou ženu, kterou kulka zasáhla do stehna. "Opakovala pořád 'On mě zabije' ", vyprávěl Walker.

Policisté a zdravotníci před centrem, kde se střílelo

Policisté a zdravotníci před centrem, kde se střílelo

FOTO: Jason Cohn, Reuters

V Bridgeville, které je předměstím Pittsburghu, žije asi 5000 obyvatel. Fitness centrum, kde se střelba udála, je součástí nákupního střediska. Sportovní zařízení bylo podle AP otevřené asi rok.