Vyšetřovatelé mluvili s pracovníky koronerovy kanceláře v pátek. "Je to dotazování, ne vyšetřování. A je jen velmi předběžné," uvedl šerifův mluvčí Steve Whitmore. Podle něj šerifovi lidé "udělali jen pár telefonátů". Chtějí prý zjistit, zda situace vyžaduje další vyšetřování.

Koronerův úřad už ve středu oznámil, že Jacksonův úmrtní list viděla asi desítka pracovníků, která neměla se zkoumáním příčin zpěvákovy smrti co do činění. Dokument je ve státním počítačovém systému. Může do něj nahlédnout každý, kdo má přístupové heslo. Dostanou se k němu tedy zaměstnanci koronerova úřadu, pohřební služba, nemocnice či některé státní instituce. Ve dvou týdnech po zpěvákově smrti byl list prohlížen víc než 300krát. Jeho nepovolené čtení je porušením interních pravidel, zákon ale nepřekračuje.

Jackson chtěl koupit nový dům v Las Vegas

Nejasnosti panují nejen kolem příčin Jacksonovy smrti, ale i kolem jeho majetku. Agentura AP v sobotu uvedla, že bývalý zpěvákův finanční poradce Tohme Tohme předal správcům majetku "krále popu" 5,5 milionu dolarů. Peníze prý pocházely z nahrávek. Jackson ho údajně prosil, aby o obnosu nikomu neříkal. Chtěl za něj pořídit svůj "vysněný dům" v Las Vegas, uvedl Tohme. Dodal, že o koupi nemovitosti před zpěvákovou smrtí vyjednával. Po Jacksonově skonu sumu i předměty ze sídla popové hvězdy Neverlandu prý předal správcům.Soupis Jacksonových financí a majetku je součástí soudních dokumentů. V nich podle AP správci uvedli, že objevili 5,5 milionu dolarů od nejmenovaného finančního poradce. "Nebylo to objeveno. Měl jsem peníze a dal jsem jim je," uvedl Tohme, který byl v posledních letech zpěvákova života jeho finančním poradcem. Snažil se zabránit tomu, aby Neverland skončil v dražbě. Podle AP byl klíčovou postavou při vyjednávání smluv o sérii koncertů, díky nimž se chtěl letos zpěvák po letech vrátit na výsluní.