Podle listu Boston Globe má kniha přijít na pulty knihkupců příští úterý. Heymann, který už mimo jiné napsal také biografie obou aktérů údajného románku, tvrdí, že se Jackie s Bobbym sblížila po smrti prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. To měl potvrdit spisovatel Truman Capote, podle něhož šlo o vášnivý vztah odsouzený k zániku.

Románek měl trvat čtyři roky a Robertova žena Ethel o něm prý věděla. K rozvodu nedošlo kvůli jeho politické kariéře. Když byl potom Robert během prezidentské kampaně v roce 1968 zastřelen, měla to být Jacqueline, která lékařům nařídila odpojit ho od přístrojů.

Robert Kennedy

Robert Kennedy. FOTO: Archiv, Právo

"Všichni o tom poměru věděli. Ti dva dováděli jako dvojice roztoužených teenagerů. Myslím, že Bobby chtěl dát Ethel košem a vzít si Jackie, ale to samozřejmě nebylo možné,“ cituje kniha Bobby and Jackie: A Love Story Franklina Roosevelta mladšího, který za Johna Kennedyho působil v Bílém domě.

Podle mnohých historiků Heymann svá tvrzení přehání, on však tvrdí, že má zprávy potvrzují i dokumenty tajných služeb, k nimž měl přístup.

Čtyři měsíce po smrti Roberta Kennedyho se bývalá první dáma USA seznámila s řeckým magnátem Aristotelem Onassisem, za něhož se provdala.