Právník Jacksonových Brian Oxman potvrdil, že se o tři děti stará matka popové hvězdy a zřejmě tomu tak bude i nadále: „Asi se o ně bude starat paní Jacksonová, protože je moc miluje.“

Nemusím tomu tak ale být. První dvě děti měl Michael Jackson s Debbie Roewovou. Ta podle svých přátel už  dala najevo zájem získat děti do péče. Její právnička Iris Finsilverová sdělila, že si je jistá, že Roweová bude žádat o svěření dětí do své péče.

Jacksona si vzala Roweová v listopadu 1996 v Sydney. To už byla bývalá ošetřovatelka popové hvězdy s Jacksonem půl roku těhotná. O tři roky později se ale oba rozvedli.

Roweová může děti získat, možná ale nepůjde proti babičce

Podle nepotvrzených zpráv mu po rozvodu nechala rodičovská práva za odstupné ve výši 8,4 miliónu dolarů. Tato dohoda ale není platná. „Podepsala dohodu ve smyslu, že se vzdává rodičovských práv, ale mnohem později šla k soudu a žádala o svěření dětí do péče a předchozí dohoda byla shledána neplatnou,“ uvedl profesor práva Scott Altman.

Podle něj ale matka obou dětí ještě nezískala definitivní rozhodnutí o svěření do péče, může však o ně jako skutečný rodič žádat.

Soud rozhodl o neplatnosti předchozí dohody v roce 2006, ale nerozhodl o svěření do péče. Proces by mohl být podle Altmana komplikovaný, protože soud by musel vzít v úvahu i stav dětí a to, jak těsnou mají vazbu na svou biologické matku, která s nimi nebyla v kontaktu.

Podle britského listu Sunday Times ale nemíní Roweová bojovat s babičkou o svěření do péče a bude spokojena pouze s tím, když bude mít k dětem přístup.