„Doopravdy přerazil strom vejpůl,“ uvedl pro CNN policejní komisař Charles H Ramsay. „Pak zasáhl roční dítě, které bylo v kočárku. Další lidé byli v krytém přístřešku u vstupu do svého domu. Narazil do něj takovou silou, že se betonové schody rozlétly.“

Při tragédii zahynuly 22letá Latoya Smithová, její roční dcera Remedy, šestiletá Alicia Griffinová a sedmiletá Gina Rosariová, uvedl policejní kapitán Jomes Clark.

Zabil je osmnáctiletý Donta Cradock se svým šedým pontiakem, který pronásledovali policisté, protože ve vozidle měl jet člověk podezřelý z účasti na ozbrojené loupeži.

Ukradli motorku

Cradock a o dva roky starší Ivan Rodriguez uloupili na použití střelné zbraně motocykl. Zatímco Rodriguez ujel z místa činu na ukradené motorce, Cradock nasedl do šedého pontiaku.

Na podezřelý pontiac upozornil dopravní policii jeden ze svědků loupeže. Muži zákona se jej jali pronásledoval. Pokusili se jej zastavit na světlech. „V tu chvíli ale pontiac ujel vysokou rychlostí,“ řekl Clark. Policisté se jej dál snažili pronásledovat, ale ztratili ho z dohledu. Ujíždějící řidič svůj vůz nezvládl, a tak dopravní policisté mohli sledovat hrůzný konec honičky.

Případ už dostala prokuratura. „Doufáme, že bude obžalován ze čtyř vražd,“ dodal Clark na adresu Craddocka. Na místě nehody byla zajištěna pistole, s níž byl spáchán zločin.

I druhého pachatele, který měl ukradenou motorku, se podařilo dopadnout - doma.

Oba mají podle Ramsayho „dlouhý trestní rejstřík“.