Schwarzenegger je podle svých slov přesvědčen, že využití internetových stránek jako je Facebook nebo Twitter a stahování si do iPodu ukazuje, že mladí lidé se rychle adaptovali na nové technologie využívající internet, takže internet by bylo nejlepší využívat i ve třídách.

Od srpna budou studenti matematiky a dalších technických předmětů na středních ěkolách mít přístup k textům, které prošly akademickými standardy.

Guvernér dále zdůraznil, že texty na sítí se snáze a rychleji aktualizují, takže studenti nebudou zaostávat za pokrokem v oblasti.

Skutečným důvodem je však snaha ušetřit. Kalifornie ročně vydává na učebnice 350 miliónů ročně. Její rozpočet však má však astronomický deficit, který činí 24,4 miliardy dolarů a republikánský guvernér odmítá situaci řešit zvýšením daní.

Guvernér už oznámil, že všechny smlouvy o podpoře ze stáních peněz přijatých po 1. březnu byly zrušeny. Nové se už uzavírat nesmí: „Každý státní úřad a oddělení musejí prozkoumat, jak je utracena každá pence, aby se ujistily, že stát dělá vše nejlepší s každým dolarem z daní."