Když byla Sherri Rae Rasmussenová v roce 1986 zmlácena ve svém bytě a nakonec zavražděna několika ranami z pistole, její otec Nel žádal vyšetřovatele, aby vyslechli příslušnice sboru. Její identitu neznal, podle něj však se nějaká policistka s jeho dcerou opakovaně střetla a Sherri několik měsíců před vraždou vyhrožovala.

Důvodem byl zájem o stejného muže. Rassmusenová si vzala tři měsíce před smrtí Johna Ruettena, který dříve chodil s Lazarusovou.

Vina padla na lupiče

Žádosti Rasmussena však tehdy policie nevyhověla. Až nyní byl případ, který se stal jedním z mnoha pomníčků losangeleské policie, opět otevřen v rámci projektu vyřešení starých případů. Rasmussenova výpověď byla vzata v potaz. Její věrohodnost posílil test DNA. DNA zjištěná ze slin  na místě činu patřila ženě, i když se tehdy předpokládalo, že čin spáchal jeden z lupičů, který vykradl byt Rasmussenové a majitelka ho při loupeži náhodou překvapila. Oběti ukradli i auto.

Detektivové Mayer a Pida, který případ tehdy vyšetřovali, se domnívali, že vraždu spáchal stejný pár lupičů, který o pár dnů později v téže čtvrti ohrožoval při loupeži jinou ženu. Lazarusovou, která byla u sboru třetím rokem a stoupala po kariérním žebříčku, nikdy nevyslýchali.

Policistce hrozí trest smrti

V pátek byla Lazarusová, která ve svých 49 letech pracovala jako detektiv v jednotce pátrající po ukradených uměleckých předmětech, zadržena a v pondělí obviněna z vraždy. Může jí hrozit až trest smrti. K vyřešení případu přispěj i tajný agent, který dokázal získat sliny Lazarusové. 

Zastupce šéfa policie v Los Angeles Charlie Beck uvedl, že se se také nyní vyšetří, zda se policisté, kteří na případu pracovali, nedopustili chyb, dodal ale: "V tomto případě zvítězí spravedlnost, možná ale ne na všech úrovních." 

Stále ještě naní jasné, zda auto Rasmussenové odvezla Lazarusová, nebo ukradli-li je zmínění lupiči.