Bývalá senátorka a první dáma USA v nedělním pořadu This Week televize ABC řekla, že se jí nikdy nesnilo o tom, že by mohla skončit v Obamově kabinetu. S Obamou během primárek vedla půl roku tvrdý a vyrovnaný boj, přičemž v jednom ze svých klipů tvrdila, že Obama nebude schopen řešit krizovou situaci na mezinárodní scéně. V neděli řekla, že ji přesvědčil o opaku a pro ni je čest po jeho boku pracovat.

Clintonová dodala, že po náročné kampani v primárkách si chtěla oddechnout a vrátit se do Senátu. Když se později její jméno objevilo v souvislosti s Obamovou vládou v médiích, považovala to za absurdní. „A pak mi zavolal a požádal mne o schůzku. Řekla jsem mu, že si nemyslím, že jsem na to ta pravá,“ popsala s tím, že prezidentovi dala tipy na jiné lidi.

Obama však naléhal a posléze ji přesvědčil: „Nakonec jsem dospěla k tomu, že zaprvé když vás prezident požádá, abyste sloužili zemi, potřebujete opravdu dobrý důvod, abyste to neudělal“. Jako další důvod uvedla, že kdyby zvítězila v prezidentských volbách ona, také by chtěla mít Obamu ve svém týmu.