Námořnictvo z oceánu vytáhlo také modré sedadlo se sériovým číslem tragického letu 447. Z vody také vytáhli ruksak obsahující očkovací průkaz a aktovku s letenkou Air France.

Letadlo zmizelo minulé pondělí a podařilo se ho objevit v sobotu. Mezi nejnověji vytaženými těly jsou čtyři ženská a čtyři mužská. Spolu s těly záchranáři vyzvedávají i trosky letounu.  

Francouzská ponorka pátrá po černých skříňkách z airbusu (Reuters/Stream)

O identitě mrtvých budou nejdříve informováni jejich rodinní příslušníci. Podle záchranářů bude však určení totožnosti složité. Mnohá těla mohou být totiž potopena v hlubinách Atlantiku nebo sežrána žraloky.

K nalezení dalších obětí není moc času, protože plyny, které těla vynesou z hlubin, na hladině rychle vyprchají a těla se znovu ponoří do hlubin, tentokrát definitivně. Ani trosky nevydrží plout na hladině trvale. [celá zpráva]

Vyšetřovatelé se nyní  zaměřují na poruchové rychloměry, které jsou jedním z vysvětlení neštěstí. Většina těl a trosek letadla byla objevena v místě ležícím asi 1150 kilometrů od města Recife na severovýchodním pobřeží Brazílie.

Čtěte také:
Brazilské letectvo našlo první oběti ze zmizelého airbusu
Ztracený airbus vyslal před pádem 24 chybových hlášení
Zřícené letadlo Air France se rozpadlo na kusy zřejmě za letu
Nad Atlantikem zmizel airbus s 200 cestujícími
Lidé nad Atlantikem nepřežili, stroj mohl zasáhnout blesk
Češka se podruhé narodila, nenastoupila do ztraceného airbusu
Video: Záchranáři našli trosky pohřešovaného letadla Air France
Na palubě zmizelého letadla Air France byli tři Slováci
Mobil muže ze ztraceného letadla zvoní, říká manželka
Letadlu Air France hrozil anonym v Buenos Aires bombou