Obama vystoupil na tiskové konferenci k první stovce dnů ve funkci. „Jsem potěšen s pokrokem, který jsme udělali, ale nejsem spokojen,“ řekl Obama a pokračoval: „Jsem si jist budoucností, ale nejsem spokojen se současností.“

Naznačil i světlou budoucnost, podaří-li se mu uskutečnit všechny plánované kroky: „Rozpočet postavený na krocích, které jsme udělali v posledních sto dnech, vyvede ekonomiku z recese k zotavení a nakonec k prosperitě."

Řekl, že nová ekonomika musí mát nové, pevnější základy: "Nemůžeme se vrátit k ekonomice, která stojí na písku, na inflačních cenách domů a půjčkách, na přehnaných vlivech bank a na zastaralých regulačních postupech."

Obama také řekl, kde se nacházejí problémy doma i v cizině. Obavy má z vývoje v Pákistánu, kde je vláda „velmi křehká“, je si ale jist, že se radikálové nedostanou k jaderným zbraním. Podle něj obavy vzbuzuje i poslední vlna atentátů v Iráku, i když je jich méně než loni.

Současně uvedl, že je zaskočen množstvím kritických témat, která se objevila v jednu chvíli před vládou. Jedním z nejožehavějších začal, kyž mluvil o prasečí chřipce.[celá zpráva]

Obama současně zmínil, co již podnikl, co to přineslo, a co dál plánuje. Podle něj kroky proti brutálním výslechovým metodám, které byly zavedeny za Bushovy éry, v dlouhodobém výhledu Spojené státy posílí a zvýší jejich bezpečnost.

Uvedl také, že vláda by měla pomoci automobilkám General Motors a Chrysler, které jsou v potížích, ukončit jejich insolventnost tak rychle, jak je to jen možné. Míní také změnit přístup k imigrantům.