CNN citovala policejní zdroj, podle něhož střelec zabil v budově dvanáct lidí. Policie původně uváděla čtyři oběti. Počet obětí však může být vyšší, místní rádio už dříve informovalo o 13 mrtvých. Toto číslo uvádí také televize ABC, podle níž patří třinácté tělo střelci, který nakonec obrátil zbraň proti sobě. 

Potvrzeno je 12 zraněných, ABC uvádí 26 zraněných. Pět je zraněno vážně, jeden je v kritickém stavu. 

Centrum pro imigranty se stalo místem policejních manévrů.
FOTO: ČTK/AP

Asi dvacetiletý muž asijského původu ve světle zelené bundě, brýlích a s puškou vešel podle televize WBNG kolem 10:30 místního času do budovy a začal střílet. Předtím zablokoval zadní východ svým autem. Lidé jej proto nemohli použít a utekli před ním do sklepa.   

Útočník zadržoval 41 rukojmích, podle některých zpráv se jich 20 dostalo na svobodu a 21 je jich dál věznil.

Zraněný je vynášen do sanitky.
FOTO: CNN

Do akce byla nasazena i speciální policejní jednotka SWAT. Její střelci byli rozmístěni na střechách okolních budov. S únoscem vyjednával tým Federálního úřadu pro vyšetřování FBI. Někteří ze zadržovaných se telefonicky spojili s linkou policie 911. Povolána byla i Národní garda.

Policejní střelci u centra pro imigranty.
FOTO: ČTK/AP

Bob Joseph z rozhlasové stanice WNBF uvedl, že policejní auta odvezla dva lidi asijského původu v poutech. Není však jasné, o koho šlo, CNN ale vyloučila, že by to byl střelec nebo střelci. Mohli to však být spolupachatelé.

Budovu obklíčili policisté.
FOTO: CNN

CNN ještě zdůraznila, že v sousedství centra je také střední škola. Místní obyvatelé se obávali, že by se do ní mohl únosce dostat. Proto byla budova evakuována a uzavřena. 

American Civic Association slouží novým imigrantům, kteří se právě přistěhovali do USA. Pomáhá jim s vyřizováním některých dokumentů.

 

Sanitka přijíždí k centru pro imigranty.
FOTO: Reuters

Binghamton leží asi 200 kilometrů severovýchodně od New Yorku.