Jeho řádění začalo ve městečku Kinston u floridských hranic. Tam zabil osm lidí. Nejprve zastřelil svou matku Lisu, se kterou bydlel, a její dům zapálil. Hasiče zavolal náhodný kolemjdoucí. Hasiči nalezli v domě tělo matky a čtyři psy. 

Pak McLendon přejel do městečka Samson. Zamířil do domu svých příbuzných, kde zabil  prarodiče, tetu a strýce. Zabil také manželku zástupce šerifa, které bydlela naproti, a její tříměsíční dítě. Další dítě, které postřelil, bylo převezeno do nemocnice v kritickém stavu. 

Policisté zajišťují důkazy
FOTO: ČTK/AP

Zabil také muže, který bydlel v obytném přívěsu na dvorku domu rodiny. Muž pak vyrazil v autě do města Samson a náhodně pálil po lidech na ulici. „Střílel na obyčejné lidi, kteří právě procházeli ulicí,“ uvedla Harri Anne Smithová z alabamského senátu. "Křižoval v autě městem a ostřeloval lidi z polautomatické pušky,“ uvedl reverend Mike Shirah.

Kvůli střelci byli nasazeni i vojáci.

Kvůli střelci byli nasazeni i vojáci.
FOTO: Mark Wallheiser , Reuters

Podle policisty Steva Jarretta střílel v Samsonu na třech místech. Pak vyrazil po dálnici 52, kde vypálil z vojenské pušky M16 sedm střel na policejní auto a zranil jednoho z policistů.

Po cestě zabíjel další lidi

Cestou zabil jednoho člověka před obchodem Samson Pipe nad Supply a ženu v obchodě u servisu. "Jsem velmi udiven, že něco takového se může stát, že někdo může něco takového udělat. Je to prostě šokující," řekl Greg McCullough, kterého útočník postřelil u čerpací stanice do ramene.

Zoufalí příbuzní jedné z oběti
FOTO: ČTK/AP

Nakonec dojel muž do města Geneva. U továrny Reliable Metal Products do jeho vozu narazilo policejní auto. Vylezl z nabouraného auta a vypálil dávku na šéfa policie a zasáhl ho. Muže ale nezabil. Nakonec vstoupil do továrny a obrátil zbraň proti sobě,

 

Prostřelený výloha
FOTO: Mark Wallheiser , Reuters

Policisté se obávali, že počet obětí a zejména počet zraněných může být nakonec vyšší.