Posádka se bavila o ledu, který vzniká na skle a na okrajích křídel," uvedl vyšetřovatel Steven Chealander.

Ještě několik minut před přistáním bylo vše normální, piloti vysunuli podvozek a připravovali se na usednutí. Poté se pokoušeli vysunout klapky na křídlech a zřejmě nastaly problémy. Hlasy v kabině mluví na námraze a kouscích ledu. Piloti se proto pokoušeli vše vrátit a vysunout znovu. Několik vteřin poté záznam končí.

Podle Chealandera značí led závadu v aerodynamice stroje. V oblasti sice je chladno a na zemi je sníh, žádné další letadlo ale podobné problémy nehlásilo.

Záznamové zařízení, které nahrává hovory v kabině letadla, z letounu 3407, který se zřítil u Buffala.Záznamové zařízení, které nahrává hovory v kabině letadla, z letounu 3407, který se zřítil u Buffala. Svědci, kteří viděli letadlo klesat, mluví o tom, že proti jiným strojům, které nad městem přelétají, mělo nos nezvykle nízko a bylo nakloněné. "Motory zněly neobvykle, jakoby se přetáčely strašně rychle. Pak najednou vypnuly a za chvíli se ozvala obrovská rána," popsal David Luce, který bydlí jen kousek od místa nehody. Letoun Bombardier Dash 8 Q400 provozovaný společností Colgan Air, byl na cestě z letiště Newark v New Yersey do Buffala. Spadl chvíli před přistáním na obydlenou část předměstí. Zemřelo 50 lidí. Jeden člověk na zemi a 49 v letounu.  V USA spadlo letadlo na dům. Zdroj: Reuters/Stream.cz