Návrh dodatku do státní ústavy, který by definoval manželství jen jako svazek ženy a muže byl schválen v Arizoně i na Floridě.

Homosexuální sňatky zřejmě zakáže i Kalifornie, i když výsledky hlasování jsou velmi těsné. Pro zákaz se po sečtení téměř 97 procent hlasů vyslovilo 52 procent voličů, proti se postavilo necelých 48 procent.

Referendum tak zřejmě zvrátí těsné rozhodnutí kalifornského nejvyššího soudu, který dospěl v květnu k závěru, že zákaz sňatků homosexuálů je diskriminací.

Voliči v Arkansasu rozhodli, že v jejich státě nebudou moci homosexuální dvojice adoptovat děti.

V Coloradu odmítli zákaz potratu

Voliči v Coloradu odmítli návrh, aby v ústavě státu byl život člověka definován od okamžiku početí. Pokud by byl tento dodatek přijat, bylo by možné označit umělé přerušení těhotenství v jakémkoliv týdnu za vraždu. Se zákazem interrupcí nesouhlasili ani občané v Jižní Dakotě. Totéž učinili už před dvěma lety.

V Kalifornii se také čeká na výsledky referenda o tom, zda mají být o chystaném umělém potratu povinně informováni rodiče nezletilých dívek. Po sečtení téměř 97 procent hlasů pro návrh bylo 47 procent voličů, proti bylo přes 52 procent. Stejný návrh už dvakrát voliči odmítli v letech 2005 a 2006.

V Nebrasce se voliči vyslovili proti zvýhodňování černošského obyvatelstva ve státní sféře, ve veřejném školství a při zadávání státních a veřejných zakázek. Podobný návrh zvažovali i obyvatelé Colorada, ale výsledky zatím nejsou známy.