Poměr 53:39 procentům v Obamův prospěch naznačuje, že Obama zúročuje znepokojení Američanů z finanční krize v zemi. Za ztráty si ale může hlavně McCain sám. Z průzkumu vyplývá, že jeho agresivní kampaň vedená v osobní rovině měla na voliče opačný efekt. Šedesát procent z nich se domnívá, že senátor z Arizony se v poslední době snažil spíš zasáhnout svého oponenta, než aby vysvětloval svůj program.

McCainovy ztráty potvrdily v uplynulých dnech i další průzkumy, které také naznačily, že se na Obamovu stranu přidávají státy, které by mohly za vyrovnaného stavu být jazýčkem na pomyslných vahách. Obama si udržuje pohodlný náskok v Pensylvánii a Coloradu, mírně navrch má i na Floridě a v Ohiu.

McCainův tým už od negativní kampaně z předchozích dní po víkendu upustil. Vymkla se totiž z rukou a McCain musel na jednom předvolebním shromáždění dokonce Obamu hájit. Na mítincích občas z publika na Obamovu adresu zaznívaly výkřiky jako "Zabijte ho!“. Při jednom setkání musel McCain sám odebrat mikrofon starší ženě, která Obamu označovala za Araba.

Nespokojenost veřejnosti s výpady zažila o víkendu McCainova možná budoucí viceprezidentka Sarah Palinová, když ve Filadelfii se svou sedmiletou dcerou Piper zahajovala utkání hokejové ligy. Úvodní vhazování doprovázelo bučení diváků.