Přemožitel spousty světových rekordů hledal oblast, kde by mohl překonat další laťku v rychlosti pozemní jízdy, potvrdil Andy Green, držitel současného rekordu, který s Fossettem týden před jeho zmizením pracoval.

"Bylo to tvrdý náraz, při němž by okamžitě zemřel,“ uvedl koordinátor pro výjimečné situace Jeff Page. Fossetův stroj zřejmě narazil do hory čelně.

Pátrací týmy se k vraku letadla 63letého Fossetta dostaly tento týden poté, co jeden z turistů našel v Kalifornii u hranic s Nevadou jeho identifikační průkaz a pilotní licenci.

Později se opodál nalezl i vrak stroje a u něj lidské kostní fragmenty. Osobní věci mohla po okolí v oblasti Mamutích jezer ve výšce 3 000 metrů roztahat zvířata. V horách Sierra Nevady žije spousta masožravců včetně medvědů a pum.

Zda se jedná o Fossettovy ostatky, potvrdí sice teprve testy DNA, málokdo si ale ještě myslí, že dobrodruh přežil. Úřady Fossetta prohlásily za mrtvého v únoru poté, co o krok začala usilovat jeho manželka. Panovaly ale také názory, že milionářský dobrodruh své zmizení fingoval.