Bushova popularita vytrvale klesá. Už v květnu uvedla CNN, že Bush je nejméně populárním prezidentem v novodobých amerických dějinách. Tehdy ho ale podporovala o dvě procenta Američanů více.

V tomto ohledu Bush není ovšem stále nejhorší - ještě méně lidí svého času souhlasilo s politikou prezidentů Richarda Nixona (24 procent) a Harryho Trumana (22 procent).

V očích demokratů už na tom Bush hůř být nemůže, varováním pro něj ale je rostoucí rozčarování mezi republikánskými kolegy. To se naplno projevilo při pondělním hlasování o vládním plánu finanční pomoci pro potácející se bankovní sektor. Bushem navrhovanou finanční injekci zamítli hlavně jeho spolustraníci, přičemž zasadili ránu i Johnu McCainovi, který po Bushovi usiluje o převzetí křesla v Bílém domě.

McCain v průzkumech ztrácí na demokratického soka Baracka Obamu šest procent.

Z průzkumu Washington Postu a ABC vyplynulo, že s prací prezidenta Bushe je nespokojeno 39 procent republikánů a 49 procent konzervativně smýšlejících. Poprvé také hodnotí negativně prezidenta většina protestantských bělochů, a to 52 procent.

Ještě víc lidí přitom považuje hlavu státu za hlavní příčinu současných ekonomických svízelů, je to téměř každý třetí Američan.