Ahmadínežád uvedl, že je ochoten se senátory Johnem McCainem i Barackem Obamou jednat o světových tématech, a to i před médii. „Jsme přesvědčeni, že se tato témata vztahují i vnitřním záležitostem Spojených států,“ uvedl Ahmadínežád v pořadu Larry King Live.

Navrhl i jednání s McCainem, byť ten na setkání veteránů před časem notoval „Bomb Iran, Bomb Iran“.

Do předvolebního boje však nemíní zasahovat. Podle něj je čistě na Američanech koho si zvolí a nezáleží mu na tom. Podstatné je, aby tento člověk uplatnil jiný politický přístup. Dodal, že dnešní vláda USA je nejhorší, což bylo patrné i v jeho projevu v OSN.

Útočný projev na půdě OSN

„Americké impériem ve světě je u konce své cesty,“ prohlásil v OSN Ahmadínežád. „Tak dlouho, jak agresoři kvůli své finanční, politické propagandistické síle unikali trestu a spravedlnosti, tak dlouho,jak byly zahajovány války a národy zotročovány na objednávku, aby se vyhrály volby, tak dlouho zůstávaly globální problémy nejen neřešené, ale ještě se prohlubovaly,“ dodal při svém vystoupení, které ale nesledovali američtí diplomaté. Opustili sál. Nejvyšší Íránský představitel nebyl přítomen při projevu George Bushe.

Zaútočil i na Radu bezpečnosti, která „nemůže dělat nic a někdy je pod tlakem několika šikanujících sil, takže dokonce dláždí cestu pro podporu sionistických vrahů.“ Opět zaútočil na Izrael, když řekl, že Palestina je v okupována už 60 let sionisty a její obyvatelé jsou masakrováni.

Podle něj tyto síly se současně snaží uplatnit sankce na Írán kvůli jeho jadernému programu, který Ahmadínežád označil za mírový. Tvrdí, že tyto síly dokonce tlačí na Mezinárodní agenturu pro atomovou energii.

Američany také obvinil, že stále utlačují Iráčany a „hledají způsob, jak by upevnili svou pozici v regionu bohatém na ropu.“