McCain zdůraznil, že podmínkou by muselo být prohlášení velitelů, že Irák je dostatečně bezpečný. Arizonský senátor proto zopakoval, že na rozdíl od svého demokratického rivala Baracka Obamy, který navrhuje mezní datum odchodu právě léto 2010, o konkrétním termínu hovořit nechce.

Na mítinku v polovině května McCain řekl, že očekává návrat amerických vojáků do konce svého případného mandátu, tedy do ledna 2013. „Válka v Iráku bude vyhrána. Irák bude funkční demokratický stát, i když bude trpět následky dekád tyranie a staletí sektářského napětí,“ řekl McCain s tím, že míra násilí bude omezena a irácká vláda ho bude schopna kontrolovat.

Kdo je John McCain

V pondělním pořadu Larryho Kinga na stanici CNN také válečný veterán obhajoval invazi do Iráku v březnu 2003. Na dotaz, zda by ji znovu podpořil, odpověděl: „V souvislosti se skutečností, že (exprezident) Saddám Husajn usiloval o nabytí zbraní hromadného ničení..., si myslím, že jsme učinili správnou věc.“

Žádné zbraně hromadného ničení se v Iráku nenašly, což McCain okomentoval: „Myslím, že to bylo kolosální selhání zpravodajských služeb, amerických i jiných.“

Přiznal se také, že tehdy předpovídal snadné a rychlé vítězství spojenců v Iráku. USA ale zapojily špatnou strategii, dodal v narážce na nízký počet vyslaných vojáků, kvůli němuž v minulosti kritizoval exministra obrany Donalda Rumsfelda a jenž prezident George Bush loni výrazně navýšil.