Wesley N. Higdon pracoval v lisovně plastů ve městečku Henderson v západním Kentucky. Dle policie se nikdy v minulosti nedostal do střetu se zákonem. Středeční incident, při němž přišlo o život pět lidí i sám útočník, si proto policisté vysvětlují jako zkratové jednání.

Muži údajně vadilo, že ho nadřízený nutil používat v zaměstnání ochranné brýle, a že mu nebylo dovoleno používat při práci na výrobní lince mobilní telefon.

Dvě hodiny před tím, než Higdon poprvé použil zbraň, volal rozrušený přítelkyni a svěřil se, že chce zabít svého šéfa. Dívka však sdělení nevěnovala pozornost a informaci si nechala pro sebe.

Poté, co se Higdon následně dostal na blízké čerpací stanici do sporu s kolegou, vrátil se zpět do továrny a zastřelil svého nadřízeného. Kolegy našel na odpočívárně. Na místě zůstali čtyři mrtví, další člověk zemřel po převozu do nemocnice. Útočník pak obrátil zbraň proti sobě. Všem obětem šíleného střelce bylo mezi 25 a 30 lety. Zaměstnanci továrny i obyvatelé města jsou z incidentu v šoku.