Výrok Charlieho Blacka by se měl objevit v příštím čísle časopisu Forbes. Black řekl, že stejně tak jako loňské zavraždění pákistánské expremiérky Bénazír Bhuttové McCainovi pomohlo, výhodu by mu přinesl i další útok na americkou půdu podobný tomu z 11. září, při němž zemřelo na 3000 lidí.

McCainův soupeř, demokrat Barack Obama označil výroky za ostudné. Také McCain se od nich distancoval. „Neumím si představit, proč by to říkal. Není to pravda. Já jsem od 11. září neúnavně pracoval, abych dalšímu útoku na Spojené státy americké zabránil.

"Hluboce lituji svých komentářů, byly nevhodné," uvedl Black v pondělním omluvném prohlášení. "Vím, že John McCain zasvětil celý svůj dospělý život obraně naší země a její bezpečnost staví nad všechny ostatní zájmy."

Clintonová se vrací

Prezidentské volby se v USA uskuteční 4. listopadu. Nový prezident bude inaugurován v lednu. Pravděpodobně se jím stane Obama nebo McCain. O úřad se uchází také Ralph Nader jako nezávislý, ale jeho šance nejsou velké.

Uchazeči mezitím dál pokračují v kampani, jíž v posledních dnech zejména u McCaina dominuje téma energetiky. Demokraté zase naplánovali společné vystoupení Obamy a jeho rivalky v primárkách Hillary Clintonové. Bude to vůbec poprvé od odstoupení, co se bývalá první dáma objeví po boku illinoiského senátora, aby ho podpořila. Má se tak stát v pátek ve městě Unity v New Hampshire, kde oba uchazeči získal v lednovém hlasování shodně po 107 hlasech.