„S odstupem si myslím, že jsem mohl nasadit jiný tón, odlišnou rétoriku,“ řekl Bush s tím, že fráze jako „dostaňte je“, „živí nebo mrtví“ naznačily lidem, že prezident nebyl zastáncem mírové cesty. Pokračoval, že ho mrzí, že vystavil mnoho mladých mužů nebezpečí a utrpení. „Snažím se setkávat se spoustou rodin. Mám povinnost je utěšit, jak jen mohu. Mám povinnost ujistit se, že životy nebyly ztraceny zbytečně,“ dodal.

Také obraz Spojených států je podle Bushe ve světě značně pokřivený. Prezidentovým cílem je stav napravit. Přiznal, že diplomacii jeho prvního funkčního období poznamenala jednostrannost. To se ale změnilo a USA se vrátili ke kulatému stolu. Bush chce, aby jeho nástupce zdědil nadějně zahájené diplomatické úsilí o zastavení íránské hrozby a mírovou dohodu mezi Izraelem a Palestinci.

Americký prezident vyzývá k přísnějším sankcím vůči Íránu v případě, že se Teherán nevzdá jaderných ambicí, o nichž se Západ domnívá, že slouží k vojenským účelům.

Bush opustí Bílý dům za půl roku. Nejpravděpodobněji ho nahradí John McCain nebo Barack Obama. Bush si je vědom, že se jeho republikánský kolega McCain musí od jeho administrativy distancovat. Na adresu Obamy, před jehož názory prezident varuje, uvedl, že nominace Afroameričana demokratickou stranou dokazuje, jak moc Amerika vyspěla.

George Bush je v současnosti na cestách v Evropě. Zúčastnil se svého posledního summitu USA - EU ve Slovinsku a ve středu se v Mesebergu setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Dalšími zastávkami prezidentovy cesty jsou Itálie, Francie, Velká Británie a Irsko.