Soupeř Clintonové Barack Obama označil tento plán za politický trik. Idea má malou podporu i u většiny ekonomů. Ovšem Clintonová, která má voličské jádro svých příznivců mezi bělošskými ženami a seniory, oslovuje i chudší Američany s ročním příjmem pod 30 000 dolarů.

Clintonová získala 74 procent z voličů, kteří chtějí zrušení nebo snížení spotřební daně na benzín. Snížení spotřební ceny na benzín podporují dvě třetiny Američanů.

Růst cen ropy se nakonec může stát hlavním tématem amerických prezidentských voleb. A řešení hledají nejen demokraté, ale i republikáni. O zrušení spotřební daně na benzín na letošní léto diskutovala Clintonová i s republikánským kandidátem na prezidenta Johnem McCainem jako o možném řešení aktuálního problému s raketovým růstem cen benzínu.

O řešení uvažuje i Bush

Současný prezident Geogre Bush k tomu poznamenal: "Budu o tom uvažovat. Je tu mnoho nápadů, uvažuji o přijetí zákona, který by zastavil doplňování strategických ropných rezerv. Podíváme se všechny.“

Bush ale zmínil, že žádný z těchto nápadů není řešením: "Podstatou je, aby spotřebitelé změnili své zvyky, takže podporujeme alternativní daň na automobily a zvýšení dodávek ropy. Obé musí jít ruku v ruce s kroky, které povedou k menší závislosti na rozkývaném trhu s ropou."