Čeští hokejisté nestačili na Švédy, možná je znovu potkají ve čtvrtfinále

Sport.cz, Jirka G. Novák (Quebec)

QUEBEC

Porážkou ukončili čeští hokejisté své působení v osmifinálové skupině mistrovství světa v Kanadě. V posledním zápase druhé fáze turnaje prohráli se Švédskem 3:5, když rozhodující branku vstřelil čtyři minuty před koncem Hörnqvist. Nyní budou čekat na výsledek pondělního zápasu Švýcarska s Ruskem, který definitivně určí jejich soupeře pro čtvrtfinále.

Hokejisté Švédska oslavují branku vstřelenou Česku.

Už od druhé minuty hráli Češi oslabení po vyloučení Kuby, ale paradoxně si vypracovali větší šanci. Při vyhození se k puku na pravé straně dostal Plekanec a přebruslil Stralmana, ale jeho nepříliš razantní střela bekhendem Lundqvista nezaskočila. Češi byli v úvodu lepším týmem, po přihrávce Novotného prověřil švédského gólmana Fleischmann, po zásahu Plekance v desáté minutě puk jen těsně minul odkrytou klec.