Hokejisté jsou ve čtvrtfinále, trápení s Bělorusy ale rozhodly až nájezdy

Právo, Marek Burkert (Quebec)

QUEBEC

Čeští hokejisté porazili v sobotním duelu osmifinálové skupiny E na MS v Québeku Bělorusko 3:2 po samostatných nájezdech a po zisku dvou bodů už mají jistý postup do čtvrtfinále. Bělorusko překvapivě vedlo po gólu Čuprise, za Česko vyrovnal ve druhé třetině Rolinek. Výhodu na stranu Bělorusů vrátil v 50. minutě Kosticyn, Kotalík ale dokázal vyrovnat a nakonec proměnil i rozhodující nájezd, když v poslední sérii uspěl proti běloruskému brankáři Kovalovi.

Český reprezentant Aleš Kotalík střílí rozhodující gól v rozstřelu běloruskému brankáři Vitaliji Kovalovi.

Od začátku se ukázalo, že přehrát Bělorusy nebude tak lehké. Češi sice soupeři na dlouhé vteřiny nepůjčovali vůbec puk, ale obrana dirigovaná bekem Colorada Salejem nepouštěla naše hokejisty do vyložených šancí. Vše co prošlo, pochytal výborný gólman Koval.