Policie pronikla na ranč Fundamentalistické církve Ježíše Krista svatých poslední dnů po telefonátu šestnáctileté dívky Sarah, která pracovníkům linky důvěry šeptem řekla, že se obává, že znovu čeká dítě s padesátiletým mužem, za něhož ji donutili se vdát a který ji bije.  

Policisté od té doby z ranče nazvaného Touha po Sionu odvedla přes 400 dětí a je pravděpodobné, že Sarah je mezi nimi.

O rozsáhlém zneužívání nezletilých dívek v sektě informoval úřady o víkendu někdejší člen církve. Vyšetřovatelé od té doby hovořili s několika dívkami, které patřily mezi manželky členů církve, přičemž některé z nich byly těhotné. Doložen je svazek jednoho muže s dvaceti ženami. Lékaři zjistili nejméně 18 zneužitých dívek.

Šestnáctiletá Sarah v telefonátu označila za svého muže Dalea Barlowa. Muž stejného jména a věku už měl problémy se zákonem v souvislosti s nezletilými v Arizoně. Úřadům řekl, že dívku, která ho nařkla, vůbec nezná. Arizonské úřady ho nezadržely, přestože na něj v Texasu, vydali zatykač, stejně jako na několik dalších členů organizace. Podle sociálních pracovníků není muž hledaným dívčiným manželem. Do vyšetřování se zapojil i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Sektu vedl Warren Jeffs, kterého loni odsoudili na 10 let za mřížemi za to, že nutil nezletilou dívku ke sňatku a měl s ní sexuální styk. Jeffs si trest odpykává v Arizoně, kde ho čeká proces kvůli podobným nařčením.