Spitzer, který začínal jako žalobce a soustředil se na potlačování korupce a zločinů úředníků, čelí výzvám k demisi. Republikáni už pohrozili impeachmentem. Republikán James Tedisco je připraven proti guvernérovi podniknout akce, pokud neodstoupí do 48 hodin: „Není to nic politického. Je to o tom, co je správné a co je špatné

Skandál se totiž dále rozrůstá. Nejde už jen o jednu noc ve Washingtonu, kdy na svatého Valentýna zaplatil Spitzer luxusní prostitutce 4300 dolarů. Celkem za služby sexuálních pracovnic utratil nejméně 15 000 dolarů a dívky na telefon si objednával několik let.

Spitzer byl oním tajemným Klientem 9 zachycený na odposleších, který si objednal prostitutku ve Washingtonu od vyšetřované společnosti Emperors Club. K odhalení jeho identity přispěla loni banka kvůli nečekaným přesunům větších částek mezi dvěma účty. Jeden z těchto účtů patřil guvernérovi, druhý byl sledovaný kvůli podezření z možného praní peněz. Převody částek přes 5000 dolarů se v těchto případech monitorují. Účet patřil společnosti, která zprostředkovávala prostitutky. Zatímco kriminální vyšetřovatelé z FBI se soustředili na prostituci, dění okolo Spitzera začali vyšetřovat jejich kolegové z protikorupčního oddělení.

Spitzera by nahradit mohl jeho zástupce David Paterson, který by se tak stal prvním guvernérem státu New York černé pleti.