Podle úřadů byl výbuch zaregistrován v 3:45 ráno místního času (9:45 SEČ) . Na záběrech televizí nejsou patrné žádné větší škody, exoploze jen rozbila sklo u hlavního vchodu náborového střediska armády na Západní 45. ulici.

Times Square bylo už v noci uzavřeno.Times Square bylo už v noci uzavřeno.foto: Reuters/Keith Bedford

Provoz metra byl přerušen a policie uzavřela část náměstí. Na místě zasahovali i prytechnici. Ti zjistili, že nálož byla v armádní bedně na munici. Údajně šlo o neprofesionální nálož, které byla sestavena z méně výbušných komponent. Policejní pyrotechnici však neupřesnily, o jaké výbušniny šlo.

Z výbuchu zatím nebyl nikdo obviněn, policisté však pátrají po podezřelém cyklistovi, který tou dobou projížděl okolo náborového střediska armády a měl na zádech černý batoh. Nikdo ale neviděl jeho obličej a nikdo také nespatřil, že by cyklista nebo někdo jiný kladl nálož před náborové středisko armády.

Times Square bylo už v noci uzavřeno.Times Square zůstalo uzavřeno i přes den.foto: Reuters /Chip East

Před náborovým střediskem se ale pravidelně konají velké protesty proti válce v Iráku. Pentagon proto varoval všech 1650 náborových středisek v zemi. "Jestliže je to něco namířeného přímo proti americkým vojákům, je to něco, co musíme brát velmi vážně a co je hodně nešťastné, uvedl kapitán Charlie Jaquillard, který velí náborovému středisku.

Pyrotechnik na místě exploze před náborovým střediskem armádyPyrotechnik na místě exploze před náborovým střediskem armádyfoto: Reuters/Chip East

Do šetření incidentu se zapojil také Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Jeho mluvčí Laura Keehnerová řekla, že zatím nelze s jistotou říci, zda měl výbuch nějakou souvislost s terorismem, ale naznačila, že tomu asi tak nebude: "Neexistují žádné hodnověrné informace, které by naznačovaly, že tu je nějaká bezprostřední hrozba proti státu."

Výbuch se podobá dalším dvěma z října 2007 a května 2005. I tehdy nálož vybuchla kome třetí ráno. V říjnu ale explodovala před mexickým konzulátem a v květnu 2005 před britským. I tehdy byl spatřen tajemný muž na bicyklu.