Clintonová hovořila v Yale Child Study Center v New Havenu, kde pracovala v sedmdesátých letech. Poté, co ji místní právník představil publiku dávnou vzpomínkou na ni a výčtem, čeho senátorka od té doby dosáhla, utřela si Clintonová levé oko. „No, říkala jsem, že neuroním slzu a už teď jsme kurs porušili,“ řekla.

Podobný emoční výjev jí podle pozorovatelů mohl minulý měsíc napomoci k důležitému vítězství v primárkách v New Hampshiru. Členové jejího týmu jsou si ovšem vědomi, že jí takové epizody mohou stejně tak ublížit, neboť odhalují Clintonové slabiny.

Hillary Clintonová
Barack Obama

Právě schopnost postavit se tvrdě v boji proti republikánskému kandidátovi je jedním z agitačních argumentů obou demokratických rivalů v kampani.

Clintonová tvrdí, že dokáže bojovat a má více zkušeností, Barack Obama říká, že je tvrdší. Jeho žena při nedělním shromáždění v Los Angeles řekla v narážce na Clintonové motto, že manžel není naivní a nespoléhá se jen na naději. „My žijeme v Chicagu! Nemějte strach, jestli je Obama dostatečně tvrdý, aby se vypořádal s republikány,“ dodala.

V úterý se uskuteční primárky ve 24 amerických státech a jedné državě. Vítězství mohou naznačit šance na nominaci obou kandidátů, i když podle pravidel dostanou oba uchazeči zhruba stejný počet delegátů.

Čtěte také:
Kdo jsou delegáti
Více o tradici volebních superúterý