Policisté s lupiči vyjednávali a nakonec s nimi domluvili a splnili jejich požadavek. Lupiči chtěli přistavit sanitku, ve které by mohli odjet s několika rukojmími. Uvedl to šéf úřadu pro mimořádné situace Antonio Rivero.

Drama začalo v pondělí krátce před polednem místního času, kdy do banky vstoupili čtyři lupiči. Podle zpráv byli s lupem na odchodu z banky, když si všimli, že si z bankomatu vybírá peníze policista. To je donutilo se do budovy vrátit. Zadrželi všechny lidi přítomné v bance.

Dvěma mužům se po několika hodinách zadržování podařilo utéci, je mezi nimi i člen ochranky banky. Lupiči na něj stříleli, ale nezasáhli ho.

Během vyjednávání lupiči propustili čtyři ženy. Zadržovaným umožňují komunikovat s příbuznými pomocí mobilních telefonů. Dovolili také donést jídlo do budovy banky.

Po více než 25 hodinách v zajetí z budovy vyšla jedna ze zajatých zaměstnankyň. Podle agentury AP ozbrojenci hodlají propustit v dohledné době ještě jednu osobu.

Jeden z lupičů uvedl, že souhlasí s tím, aby do banky vstoupili kněz a lékař a poskytli rukojmím pomoc. Řekl také, že lupiči jsou ochotni propustit děti a těhotnou ženu.