Ve středu večer místního času se už záchranné týmy domnívaly, že nalezly vrak Fossettova stroje. Když však podezřelé místo prozkoumala helikoptéra a pěší hlídka, ukázalo se, že u Walker River je neevidované šrotiště. Majorka pátrací služby Cythia Ryanová přitom uvedla, že kdyby Fossett havaroval u Walker River, měl by šanci se zachránit a dojít na ranč. Má totiž značné zkušenosti.

Výsledky nepřineslo ani nasazení pátracího stroje C-130 Hercules vybaveného termovizí, který se pohyboval nad územím o rozloze 1600 kilometrů čtverečních, ani stroj s multispektrální kamerou Archer odvozenou na zařízení amerického námořnictva.

Ráno bylo nasazeno deset pátracích letadel a záchranáři se rozhodli rozšířit záběr pátrání na asi 4400 kilometrů čtverečních nepřístupného hornatého a pouštního terénu Nevady.

Podmínky přitom jsou dobré, viditelnost je velmi dobrá ve dne i v noci, protože nebe je téměř bez oblaků a vítr je slabý.

Hledání jehly v kupce sena

Fossetův stroj se nedaří nalézt, i když byl vybaven systémem ELT, který udává jeho polohu. Tento systém ale nefunguje pod vodou a mohl být vyřazen z provozu v případě velmi silného nárazu. Systém také funguje jen do té doby, než se vybijí baterie. V úterý byly zaznamenány dva falešné signály ELT.

Obavy vzrůstají s uplývajícím časem, což uvedl i Fossettův přítel a občasný soupeř, miliardář Richard Branson.

Podle záchranářů práce připomíná hledání jehly v kupce sena a pečlivé prohledání plochy, kterou mohl Fossett obsáhnout, potrvá týdny. Pátrání komplikuje, že Fossett neudal cíl svého letu, to ale při letech za viditelnosti není nutné.