Podle šéfa záchranářů Jacka Collaye jsou velké povodně hlášeny na řece Guadalupe v okresech Victoria a Calhoun. Tady se očekává, že v sobotu ráno voda stoupne o osm metrů. Povodňový stav je 6,1 metru.

Hrozí také, že se voda vylije z přehrady Denison a zaplaví oblasti na jihu. Lidé žijící na farmách poblíž řeky dostali pokyn, aby se přesunuli i s nejnutnějšími věcmi do vyšších poloh. Je připraven evakuační plán. 

Záplavy se nevyhnuly ani texaskému Dallasu. Foto: ČTK/AP

Téměř rekordní záplavy způsobila podle meteorologů série tlakových níží, které se vznášejí tři týdny nad Texasem spolu s vlhkým vzduchem z Mexického zálivu.

Poslední obětí záplav je sedmačtyřicetiletá žena, která ve čtvrtek ráno na vodou zalité silnici nezvládla řízení a zřítila se do potoka. Čtyři lidé jsou pohřešováni, včetně šestiletého chlapce, kterého v Mexickém zálivu v úterý vytrhl z náručí otce silný proud vody.

Ve státě Missouri bylo ve středu v noci nalezeno tělo šestnáctileté dívky, která zůstala uvězněna v potopeném sportovním voze, se kterým se zřejmě snažila přejet rozvodněný vodní tok.

Cyklista v texaském Laredu si otírá obličej od deště, který v důsledku bouřlivého počasí již několik dní sužuje USA. Foto: ČTK/AP