Libby do poslední chvíle tvrdil, že je nevinen, i když v říjnu 2005 kvůli skandálu s odhalením totožnosti Plameové rezignoval. [celá zpráva] Za Libbyho orodovaly desítky vysokých amerických představitelů včetně bývalého minstra obrany Donalda Rumsfelda a bývalého velvyslance USA v OSN Johna Boltona. V úterý o těchto dopisech informoval soudce a zveřejnil i jejich obsah.

Viníci úniku identity agentky CIA zůstali nepotrestáni

Další ovšem žádali co nejvyšší trest. V jednom dopisu se psalo: "Žádám, aby "Scooter" Libby dostal maximální možný trest. Kvůli zločinům, za než byl odsouzen, se možná nikdy nedovíme jaké mnohem větší zločiny zakrýval."

V případě zveřejnění totožnosti zveřejnění totožnosti agentky CIA byl Libby jediným obviněným. Nebyl přitom obviněn za to, že by způsobil únik tajných informací. Jméno Plameové se objevilo v tisku v červenci 2003. Autor sloupku Robert Novak sdělil, že jedním z jeho zdrojů byl Bushův politický poradce Karl Rove.

Média spekulovala, že zveřejnění totožnosti agentky bylo mstou Cheneyho za postup jejího manžela Josepha Wilsona, který kritizoval útok na Irák s tím, že jedna ze záminek - nákup uranu v Nigérii je lživá. Věděl, že Saddám Husajn v Africe žádný uran nekoupil.

Protože se Libbyho neustále se zastával i jeho bývalý šéf, viceprezident Dick Cheney, je možné, že Libby dostane od prezidenta George Bushe amnestii. I Cheney čelil v případu žalobě. [celá zpráva]