"Připravoval jsem ještě jednu, aby jich bylo padesát," řekl Pickton prokurátorovi Derrillu Prevettovi, který si chtěl ověřit, zda se skutečně přiznal. Pickton popsal sám sebe jako masového vraha, který chtěl skončit v cele smrti.

Prevett uvedl, že chce dokázat, že Pickton zavraždil šest žen a pak je rozporcoval. Jako zkušený majitel prasečí farmy uměl bourat maso. "Hlavy i těla byla rozpůlena," uvedl žalobce. Podle něj byly v tělech i v lebkách nalezeny stopy po střelách ráže 22. Pušku této ráže se našla v jeho prádelně v plastikovém pytli se sexuální hračkou, na které byly stopy DNA Picktona i jedné z jeho obětí.

Horší než horor

Předseda soudního tribunálu James Williams varoval porotce, že svědectví, která budou předkládána, budou "hrozná jako hororový film". Důkazy jsou údajně tak děsivé, že při výběru poroty minulý měsíc Williams její členy varoval: "Myslím, že tento proces může vystavit soudce něčemu, co může být stejně zlé jako hororový film, ale bez možnosti vypnout televizi," řekl.

Obhájce přiznání zpochybňuje

Picktonovo přiznání ovšem zpochybňuje jeho obhájce Peter Ritchie. Podle něj se Pickton vůbec nepodílel na šesti vraždách, které budou projednávány jako první, aby soud nebyl přetížen. Upozornil porotu, aby jeho prohlášení nebrala vážně.

"Když budete sledovat videa, dávaje dobrý pozor, co Pickton říká a jakým způsobem se vyjadřuje,." Upozornil advokát porotu. Požádal ji též, aby se zaměřila na detaily jeho vztahu k bratrovi Davidovi, jenž byl spolumajitelem sedmihektarové prasečí farmy u Vancouveru na západním pobřeží Kanady.

Právě na ní měly skončil oběti, Pickton tam zval prostitutky a narkomanky z chudého předměstí Vancouveru v 90. letech. Na farmě pořádal pijácké a drogové večírky. Poté, co byl v roce 2002 zadržen, hygienická stanice upozornila sousedy, kteří od Picktona kupovali vepřové, že by mezi ním mohly být i kusy lidského masa. Na farmě byly lidské kosti nalezeny spolu s prasečími. V bourárně masa také byla objevena náušnice jedné z obětí. Budova byla poté stržena a úřady vynaložily 61 miliónů dolarů (1,3 miliardy korun) na prosetí půdy na celé usedlosti.

Zabitá prostitutka měla strach

Mezi ženami, z jejichž vraždy je Pickton obviněn, je i prostitutka Sarah de Vriesová, která zmizela v roce 1998 ve věku 28 let. Už v roce 1995, kdy se z její vancouverské čtvrti začaly ztrácet ženy, si zapsala do deníku, jak se bojí o svůj život. "Jsem další na řadě?" psala. "Sleduje mě? Slídí za mnou jako šelma za kořistí? Čeká? Čeká na nějaké dokonalé místo, čas nebo na moji pitomou chybu?"

Žaloba hodlá předvolat asi 240 svědků. Pokud bude Picton shledán vinným z alespoň 14 vražd, které jsou mu připisovány, stane se Pickton nejhorším masovým vrahem v kanadské historii. Dosud jím je Marku Lepine, který v roce 1989 ve škole v Montrealu postřílel 14 žen a poté zabil sám sebe. Mnozí ovšem podotýkají, že žen z Vancouveru zmizelo přes padesát a mizet začaly mnohem dříve než v devadesátých letech.