Lékaři mu v neděli provedli angioplastiku. Poté angioplastiku ještě jednou upravili, ale odmítli kvůli velkému riziku další operaci srdce.

Prakticky ho vytrhli z rukou smrti, uvedl jeho syn Marco Antonio Pinochet. Generál už dostal poslední pomazání. "Nyní je v rukou lékařů a božích," uvedl syn.

"Nevíme, jak dlouho tu bude, může se zhoršit, ale může se i zlepšit," uvedl ošetřující lékař Juan Ignacio Vergara. "Nebyl proveden bypass a očekáváme, že nebude nutná velká operace srdce," dodal později.

Pinochet trpí i několika dalšími chorobami, má plicní edém, na plicích se mu objevuje voda. Trpí také artritidou a v roce 2004 prodělal mrtvici. [celá zpráva]

Diktátor vládl Chile 18 let

Pinochet se po vojenském převratu v roce 1973 chopil moci a nastolil diktaturu. U moci zůstal do roku 1990. Během té doby bylo zavražděno nebo zmizelo na 3000 lidí.

Čelil několika obviněním kvůli likvidaci svých odpůrců a také kvůli daňovým únikům. V současné době byl v domácím vězení kvůli obvinění z porušování lidských práv při vojenské operaci Karavana smrti, kdy se odstraňovali jeho odpůrci, a kvůli daňovým podvodům.

Když slavil 25. listopadu své 91. narozeniny, tak přijal politickou odpovědnost za činy, které se dály za jeho vlády, ale zdůraznil, že to dělal v zájmu vlasti.