"Stále jsme neodhalili, po kom se díváme, tak prosím nespekulujte," uvedl generál ke jménu nového premiéra. Nevyloučil, že junta jmenuje úřadujícím premiérem bývalého armádního představitele. Na otázku jaké funkce mohou v kabinetu mít představitelé armády, generál odpověděl, že všechny včetně té nejvyšší, i když prý zvažuje dosadit na post premiéra i civilistu. Junta se prý na kandidátovi na premiérské křeslo ze tří čtvrtin shodla.

Agentuře AFP generál po telefonu sdělil, že junta i po jmenování civilního premiéra zůstane u moci a bude pracovat po jeho boku, aby nedošlo ke "zneužití moci" ze strany vlády. "Je třeba zachovat Radu pro politické reformy, aby v exekutivě nebyly nedostatky," uvedl Búnjaratkalin. 

Nová ústava má zabránit tomu, aby se v budoucnu premiér nemohl zneužívat své funkce, popularity a bohatství k podminování politického systému a potupení krále, jak tomu podle pučistů bylo v případě svrženého předsedy vlády Tchaksina Šinavatry. Jeho návrat do vlasti Búnjaratkalin v "blízké budoucnosti" neočekává.