Měl tak podle policie způsobit škodu ve výši pětatřiceti miliónů korun. Krstovský obvinění popírá a požádal v USA o azyl. O české justici tvrdí, že "to jsou převlečení komunisté", a proto se před ní nechce hájit.

Podmínky vydání splněny

Podle názoru českého konzula v New Yorku Richarda Krpáče splnila ČR všechny tři základní podmínky pro vydání Krstovského do ČR: čin, z něhož je obviněn, je trestný u nás i v USA, totožnost jeho osoby byla spolehlivě ověřena a žádost o jeho vydání splňuje formální požadavky, tj. byla podána diplomatickými kanály. Podle Krpáče se soud může k odloženému případu vrátit do dvou až tří týdnů.

Tisková mluvčí ministerstva spravedlnosti Iva Chaloupková Právu sdělila, že byť nelze rozhodnutí nezávislého amerického justičního orgánu předvídat, je případ Krstovského odlišný od kauzy českého podnikatele Petra Lukeše, který je v ČR stíhán pro poškozování věřitele.

Soud na Floridě nedávno rozhodl, že ho k trestnímu stíhání do ČR nevydá, neboť se nepodařilo prokázat, že by jeho jednání bylo trestným činem i v USA. Podvod ale platná úmluva mezi ČR a USA mezi extradiční činy výslovně řadí.