Ruské armádní dopravní letadlo Tupolev Tu-134 se v pondělí vzňalo při nouzovém přistání na ukrajinském vojenském letišti na Krymu. Nikdo nezemřel, ale tři lidé z dvaceti na palubě byli popáleni. Strojem letěl i náčelník hlavního štábu ruského námořnictva admirál Vladimir Masorin.

"Posádce i skupině důstojníků se podařilo opustit havarovaný stroj. Tři lidé byli hospitalizováni," uvedl mluvčí bez dalších podrobností. Zranění utrpěli popáleniny, sdělil generální štáb ruské černomořské flotily. Podle zprávy velení ruského námořnictva se při startu v Simferopolu na Krymu zastavil jeden z motorů, do něhož s největší pravděpodobností vletěl pták.

Letadlo se hned okusilo o nouzové přistání. "Kvůli velké rychlosti však přejelo dráhu a havarovalo," uvádí se v komuniké bez dalšího upřesnění. Trosky se vzňaly. Ukrajinští hasiči požár zvládli za půldruhé hodiny.

Nouzově musel v Irkutsku přistát i Tupolev Tu-154 společnosti Uralské avialinie na lince Vladivostok - Jekatěrinburg se 130 cestujícími a deseti členy posádky. Vynechal mu prostřední trupový motor. 

Ani čtvrtá mimořádná událost si nevyžádala žádné raněné.