Izrael uvedl, že zprávu o obětech zatím ověřuje. Další lidé zemřeli při dělostřelecké palbě v Bajt Lahíji. Zabila dva Palestince, dalšího zasáhla střela vypálená z izraelského tanku. Další dva lidé zahynuli při izraelském náletu v blízkosti města Chán Júnis na jihu pásma Gazy.

Dalších více než 30 Palestinců bylo zraněno. Televizní stanice al-Džazíra oznámila, že palestinští ozbrojenci zabili jednoho izraelského vojáka. To ale izraelská armáda zatím ani nepotvrdila, ani nevyvrátila, uvedla jen, že při operaci byli tři vojáci zraněni.

Izrael na Gazu zaútočil minulý víkend. Chce Palestince donutit, aby vydali vojáka, kterého unesli. Během týdne zničily rakety elektrárnu, některé mosty. Střely padaly i na vládní budovy . 

Izraelský premiér Ehud Olmert v noci na čtvrtek nařídil, aby tanky vjely hlouběji do Gazy v reakci na raketové útoky. Reagoval tak na raketový útok ozbrojenců z radikálního hnutí Hamas na Izrael. Průnik izraelských vojáků do Gazy, který se uskutečnil téměř rok poté, co židovský stát toto území po 38 letech okupace opustil.