Discovery by měl podle agentury vzlétnout z floridského Kennedyho vesmírného střediska na Mysu Canaveral ve večerních hodinách. Meteorologická předpověď pro dnešek je výrazně příznivější než byla v sobotu a v neděli, kdy v oblasti startu panovalo bouřkové nebezpečí.

O víkendu NASA dvakrát start raketoplánu zrušil kvůli špatnému počasí, které v oblasti Kennedyho vesmírného centra na floridském Mysu Canaveral panovalo. [celá zpráva]

Plánovaný let Discovery má být teprve druhým od zkázy raketoplánu Columbie v únoru 2003, při níž zahynulo všech sedm členů posádky. Katastrofu způsobil úlomek izolačního pláště nádrže, který narazila do raketoplánu. Po střetu s tímto úlomkem se raketoplán při sestupu do atmosféry rozpadl.

Současná mise bude pro NASA kritickou zkouškou, protože se při ní bude testovat bezpečnostní vylepšení a úpravy přístrojů, k nimž bylo nezbytné po katastrofě Columbie přistoupit. Další katastrofa raketoplánu nebo vážné problémy s jeho letem by zřejmě ukončily celý program. To by znamenalo i komplikace při dostavbě Mezinárodní kosmické stanice (ISS), která má být dokončena do roku 2010.