Přesnou příčinu smrti by měla prokázat pitva plánovaná na čtvrtek. Žalobkyně Anne Bourguinontová však již ve středu uvedla: "Nemůžeme si myslet, že to byla nehoda."

"Zprávy o nálezu (těl) zvedly v našich srdcích pocit averze, smutku a bezmoci," řekl poté premiér Guy Verhofstadt a dodal v narážce, že se dívky staly obětí pedofila: "Nemůžeme rozumět tomu, co tyto lidi vede,"

Mrtvoly ležely pod dvěma příklopy kanálu poblíž u železničního náspu, asi 200 metrů od místa, kde byla děvčátka naposledy spatřena. První byla nalezena v 11 hodin [celá zpráva], a další o dvacet metrů dále o pár hodin později. Vyšetřovatelé upřesnili, že nález byl výsledkem systematického prohledávání prostoru, kde se děti ztratily, a nikoli svědecké výpovědi.

"Prioritou je nyní stíhání viníka nebo viníků," uvedl Visart de Bocarme. "Uděláme vše, aby se vrhlo světlo na tento případ tak brzo, jak to jen bude možné," dodal. 

Veřejnost policii kritizuje, že jí tak dlouho trvalo, než nalezla těla, když byla kousek od místa, kde byly dívky naposledy viděny.

Podezřelý nemusí být vinen

Policie sice zadržuje Maročana Abdallaha Aita Ouda (39), již dříve trestaného za pedofilní delikty. Výslechy, domovní prohlídka ani testy na DNA dívek zatím nepřinesly žádné výsledky. Oud spojitost s případem popírá.

Dívky se ztratily v noci z 9. na 10. června poté, co si se svými čtyřmi sourozenci hrály v nafukovacím hradu, zatímco jejich rodiče trávili čas v blízké kavárně. Až když se ve dvě ráno vrátili domů, uvědomili si, že dvě děti chybějí a zavolali policii.

Případ vyvolal po celé zemi vzpomínky na zločiny pedofila Marka Dutrouxe, odsouzeného v roce 2004 na doživotí. [celá zpráva]