"Kdybych měl milión, tak za takové peníze by Kadyrova zabila jeho vlastní ochranka," tvrdí muž, kterého Moskva viní z většiny velkých teroristických útoků v Rusku v posledních letech.

Basajev hovoří ze záznamu natočeného zřejmě na kameru mobilního telefonu někdy na přelomu března a dubna letošního roku. Zdůrazňuje, že slova čečenského premiéra Kadyrova o tom, že za hlavu jeho otce byl vyplacen milión dolarů, nejsou pravdivá. Kadyrov starší zemřel na počátku května 2004 při atentátu spáchaném na přehlídce k oslavám Dne vítězství na stadionu v Grozném.

Za zabití Ramzana Kadyrova, který tento týden oslavil sto dní ve funkci čečenského premiéra, Basajev nyní nabídl 25 000 dolarů. Na videozáznamu také s dalším hledaným Čečencem Doku Umarovem kompletují výbušniny.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) za hlavu samotného Basajeva už před dvěma lety vypsala odměnu deset miliónů dolarů. Basajevovi, obviňovanému mimo jiné i z organizace útoku na školu v severoosetském Beslanu v září 2004, se přesto stále daří ruským úřadům unikat.