Podle nich pacient otevřel oči "na dlouhý okamžik" a opakovaně.  Lékaři zatím nevědí, zda šlo o pouhý reflex, nebo o vědomý projev, který by nasvědčoval zlepšení Šaronova zdravotního stavu.

Osmasedmdesátiletý Šaron byl od 4. ledna, kdy utrpěl těžké krvácení do mozku, ošetřován v jeruzalémské nemocnici Hadassa. Od té doby se podrobil osmi operacím, dosud ale nenabyl vědomí. Stav pacienta v přetrvávajícím kómatu označují jeho lékaři vytrvale za "vážný, ale stabilizovaný".

V neděli byl Šaron převezen do centra Šeba v telavivské nemocnici Tel Hašomer, specializované na rehabilitaci nemocných postižených mozkovou příhodou. Ředitel centra profesor Zeev Rotstein ujistil, že udělají vše pro to, aby Šarona probrali.

Odborníci jeho střediska se prý zaměří nejprve na to, aby už pacient nebyl odkázán na podporu dýchání a poté na jeho probrání z pětiměsíčního kómatu.

Řada odborníků však v izraelských médiích otevřeně prohlásila, že není žádná šance na to, že Šaron ještě někdy nabude vědomí. "(Šaron) Stále ještě nedýchá samostatně. To znamená, že dechové centrum v jeho mozku je nevratně poškozeno, takže veškeré řeči o rehabilitaci jsou jen prázdná slova," řekl například lékařský specialista Moti Ravid.