Podle deníku vojenská zpravodajská služba zaslala 27. února BIA, ale i dalším odpovědným místům memorandum s varováním, že "bezpečnostní kruh kolem Djindjiče je propustný a šel by prolomit".

Informace podobného obsahu dokonce už loni v září zaslal BIA policejní generál Sveta Djurdjevič. Policejní informátoři zachytili v podsvětí debaty, že se údajně připravuje buď přímý úder na premiéra, anebo únos jeho dětí.

Výsledky vyšetřování budou státním tajemstvím

Zjištění expertní komise pro vyšetření okolností zavraždění srbského premiéra budou zřejmě prohlášena za státní tajemství. "Komise zveřejní pouze ty výsledky, které vláda neoznačí za státní tajemství," potvrdil srbský ministr vnitra Dušan Mihajlovič.

Nedávno vytvořená komise má přezkoumat případné nedostatky v práci úřadů, které umožnily, aby k atentátu z 12. března došlo. První analýza se očekává do dvou měsíců. Proti záměru zveřejnit byť jen výňatky se postavili vicepremiér Nebojša Čovič a policejní experti. Právnička Biljana KovačevičováVučová, která se angažuje v oblasti lidských práv, listu Blic řekla, že veřejnost má právo na úplné informace o bezpečnostních a administrativních opatřeních v kauze Djindjič a o odpovědnosti úřadů v případném zanedbání povinností. "Držení informací v tajnosti je výjimkou, jejich zveřejnění pravidlem," řekla s tím, že zveřejnění údajů o bezpečnostních opatřeních na Djindjičovu ochranu už nemůže ohrozit bezpečnost státu.

Podle oficiální verze se Djindjič stal obětí spiknutí připraveného mafiánskou skupinou a policejní jednotkou zvláštních operací.