K nesplněnému kancléřskému snu prohlásil: "To není sen, ale nutnost. Když pozoruji kancléře Schüssela, u něhož stále více chybí sociální rozměr a slušnost vůči malým a sociálně slabým, pak je stále potřebnější a důležitější kancléř Haider."

Možných předčasných voleb na podzim se nebojí. Pozici kancléřových lidovců (ÖVP) hodnotí jako "velmi špatnou". Podle něj je nutné "mnohé změnit, aby byla přijata sociálně vyvážená důchodová reforma." Vyslovil se zároveň pro lidové hlasování o reformě. 

Haider má podporu

V témže čísle časopisu oznámil Harald Fischl, šéf Spolku přátel Jörga Haidera, založení Výboru na podporu znovuzvolení Jörga Haidera do čela FPÖ. Fischl je přesvědčen, že nynější předseda Svobodných a vicekancléř Herbert Haupt pochopí situaci a odstoupí. Fischlovu myšlenku podpořil předseda salcburské organizace strany Karl Schnell, ale vůdce parlamentní skupiny FPÖ Herbert Scheibner Haiderovu nabídku návratu do čela strany odmítl.

Haider na sobotní tiskové konferenci, jíž se zúčastnila i jeho žena Claudie, popřel zprávy o jejich údajném rozvodu. "Nejsme rozvedeni, nemáme v úmyslu se rozvádět, nežijeme po 27 letech manželství odděleně a na tom se ani v budoucnu nic nezmění" zdůraznil Haider, který má s Claudií dcery Ulriku (27) a Cornelii (24).