Prokurátor chtěl pro Meiwese nejpřísnější trest a toho také dosáhl. Meiwes dostal doživotí za vraždu s doplňující podmínkou, že po patnácti letech nebude moci být propuštěn na svobodu, protože spáchal mimořádně děsivý čin.

Obhájce naopak tvrdil, že jeho oběť toužila být snědena a Meiwes se dopustil toliko zabití na žádost, za něž se uděluje trest ve výši pět let. Advokát čin označoval za sexuálně motivovaný, při vzpomínkách na něj se Meiwes údajně ukájel.

Meiwes už byl v lednu 2004 nepravomocně odsouzen k osmi a půl roku vězení za zabití. [celý článek] Odvolací soud ale rozsudek zrušil, neboť soud první instance ignoroval některé důkazy, a případ vrátil k novému projednání. [celý článek]

Podle psychiatrů je Meiwes hluboce psychicky narušen, ale příčetný a schopný posoudit důsledky svých činů. Podle sexuologa Klause Beira ale panuje nebezpečí, že by Meiwes hledal dalšího dobrovolníka, když už jednou hledal další oběť. [celý článek]

Seznámení přes internet

Meiwes se seznámil s berlínským inženýrem Brandesem před pěti lety přes internet, kde na speciálních diskusních fórech hledal muže, jenž se chce nechat zabít a sníst.

Homosexuální oběť pozval k sobě, kde se omámená nechala zbavit pohlavního údu, který chtěli oba tepelně upravený sníst. Nakonec masochistu fixovaného na kastraci a sebepoškozování, jenž upadl do bezvědomí kvůli ztrátě krve, zabil. Maso oběti postupně pojídal.

Policie jej zatkla dva roky po činu, když ji rakouský student upozornil na Meiwesův internetový inzerát, v němž znovu hledal muže žádostivého nechat se sníst.