Moussaoui je francouzským občanem marockého původu. Francouzské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že možnosti případného předání Moussaouiho do Francie prozkoumá. Paříž a Washington jsou v tomto ohledu vázány dvěma dohodami, uvedl mluvčí úřadu Jean-Baptiste Mattéi.

"Přála bych si, aby Francie také řekla: Tento náš občan by měl být souzen za to, co udělal, ne za to, co řekl a za to, že je Arab," uvedla Moussaouiho matka ve čtvrtek novinářům.

V průběhu procesu Moussaoui přiznal spoluúčast na přípravě atentátů, které si vyžádaly na 3000 obětí. V době útoku však byl zadržován americkými úřady, podezření vzbudilo, že se chtěl učit létat s Boeingem 747, ale ne už startovat a přistávat. Agent FBI však nedostal povolení k prohlídce jeho věci, a tak unikla šance zabránit atentátům.  [celá zpráva]

Podle amerického bezpečnostního analytika Jeffreyho Toobina Moussaoui skončí ve věznici Supremax ve Florence v americkém státě Colorado, které se přezdívá "Alcatraz Skalistých hor". [celá zpráva]

"Je to místo s výjimečnou ostrahou," řekl Toobin. "Nikdo z ní nikdy neutekl. Nikdy zde nebylo ani nic blížícího se pokusu o útěk," dodal. Moussaoui bude trávit 23 hodin denně v cele, ale i ve zbylé hodině bude sám.

Americký ministr spravedlnosti Alberto Gonzales, který pro Moussaouiho požadoval smrt, ve Vídni řekl, že je s verdiktem poroty spokojen.