Jak dále uvedl list La Republicca, celu střeží 24 hodin denně kamery a hlídají ji i posílené stráže. Nejmenovaný zdroj uvedl, že Provenzano, jemuž už dříve soudy vyměřily v nepřítomnosti šestkrát doživotí, během všech výslechů mlčel.

Poslední vzkaz, který Provenzano dostal, byl lístek od jeho mladšího syna Franceska Paola. Ten se právě vrátil na Sicílii z Německa, kde učí na univerzitě italštinu. "Milý otče, chtěl bych ti sdělit, že jsem přijel, abych prožil Velikonoce s rodinou. Daří se mi dobře a vím, že stejné platí i o tobě. Ať tě Bůh ochraňuje. Tvůj syn Francesco Paolo," zněl vzkaz.

Naopak poslední pizzini - lístek se zašifrovaným vzkazem, napsal Provenzano, který žil sám, své manželce Saverii Benedettě. "Můj nejdražší poklade, obdržel jsme tvůj dopis a jsem šťastný, že se ti vede dobře." Tento text byl vyražen na pásce elektrického psacího stroje.

Policie našla při zatčení v Provenzanově domě celkem deset pizzini. V několika z nich ho prosili mafiáni na nižším stupně hierarchie o radu, především ohledně obchodů a toho, jak naložit se zisky většinou z vydírání a z nikdy neuskutečněných, ale od státu či fondů Evropské unie zaplacených stavebních prací.