Poradce prezidenta Geogre Bushe Dan Barrett uvedl, že reportáž vycházela z mylných informací. Dodal, že ti, kdož  vytvářejí závěry na základně běžného plánování obrany a zpravodajských aktivit, "nemají znalosti o tom, co si myslí vláda o Íránu". Bílý dům opakovaně vyloučil vojenské řešení panující krize okolo íránského jaderného programu.

Za nereálná označil jaderný útok USA i britský ministr zahraničí Jack Straw.

The New Yorker uvedl, že vzrůstají tajné aktivity USA v Íránu, že se dále propracovávají plány vzdušného útoku na Írán a stále se zvažuje použití jaderných zbraní. [celá zpráva]

Strach z Bushova voluntarismu

Podle autora Seymoura Hershe "nezáleží na tom, co by mohl udělat Írán, někteří lidé se obávají, že tam prezident chce jít, jako chtěl jít do Iráku." Sám Hersh ale věří, že je to jen něco, co by prezident mohl udělal, ale neučiní.

Penzionovaný generál Anthony Ziny, který šéfoval americkému centrálnímu velitelství, řekl, že plán použít vojenskou sílu proti Íránu by byl riskantní. Varoval, že Írán má řadu možností reakce, přičemž zmínil přerušení dodávek ropy z regionu i možný útok na Izrael nebo terorismus.

Írán na zprávu časopisu reagoval v neděli. Označil ji za "psychologickou válku odstartovanou Američany."  Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Hamíd Réza Asefi dodal, že se "Írán nedá zastrašit jazykem hrozeb a bude stát za svým právem na jadernou technologii".