Ve vydaném prohlášení se uvádí, že se Šaronovými ošetřujícími lékaři přijeli jeho případ prokonzultovat primáři neurologických oddělení ze dvou nemocnic v Tel Avivu. Žádné další podrobnosti ani výsledky konzultace odborníků zatím Hadassa nezveřejnila.

Šaron utrpěl 4. ledna těžkou mozkovou mrtvici. Od té doby prodělal řadu operačních zákroků a stále se nachází v kómatu. Jeho návrat do politiky je podle dřívějších vyjádření lékařů vyloučen.

O dalším premiérově osudu se spekuluje

Televizní stanice Channel 2 oznámila, že Šaron podstoupí příští týden další operaci a posléze bude přemístěn do zařízení s dlouhodobou péčí. Nicméně podle mluvčí nemocnice v Hadasse Jael Bossemové Levyové zatím nebylo přijato žádné rozhodnutí ani o operaci, ani o Šaronově převozu.

Lékaři by se rádi o Šarona starali na oddělení dlouhodobé péče v nemocnici Tel Hašomer u Tel Avivu. Avšak jeho synové by ho raději měli doma, na ranči v jižním Izraeli. To by ale vyžadovalo stálou přítomnost ošetřovatelek a nejméně jednoho lékaře a samozřejmě specializovaného lékařského vybavení.

Šaronovy pravomoci ve vládě i v čele nové strany Vpřed (Kadima) převzal úřadující premiér Ehud Olmert. Ten také dovedl Kadimu k vítězství v úterních parlamentních volbách. [celá zpráva] Charisma oblíbeného politika, který se nachází ve vegetativním stavu a jehož mozek pravděpodobně nenávratně poškodil nedostatek kyslíku, se na výhře jím založené strany podílelo nemalou měrou.